Campionat National - Divizia A1 masculin


  • 17.02.2018 - 12:00

    CSS 2 CNE UKRO Baia Mare

    CS Unirea Dej

    0 - 3

    14/25  11/25  16/25

  • 17.02.2018 - 13:30

    CSM Bucuresti

    CSA Steaua Bucuresti

    0 - 3

    21/25  26/28  25/27

  • 17.02.2018 - 17:00

    CS Dinamo Bucuresti

    CS "U" Cluj

    3 - 1

    25/13  28/30  25/10  28/26

  • 17.02.2018 - 18:00

    SCMU Craiova

    CS Arcada Galati

    1 - 3

    26/24  23/25  26/28  23/25

  • 17.02.2018 - 18:00

    CS Stiinta Explorari Baia Mare

    CSU UV Timisoara

    3 - 0

    25/17  25/17  25/16

  • 19.02.2018 - 17:00

    CSU UV Timisoara

    CS Arcada Galati

    0 - 3

    20/25  15/25  15/25

  • 19.02.2018 - 18:00

    LMV Tricolorul Ploiesti

    ACS Volei Municipal Zalau

    3 - 1

    25/27  25/14  25/15  25/17

  • 12:00 
    Final

    CS "U" Cluj

    CS Stiinta Explorari Baia Mare

    1 - 3

    25/23  21/25  30/32  25/27

  • 13:00 
    Final

    CSA Steaua Bucuresti

    CSS 2 CNE UKRO Baia Mare

    3 - 0

    25/11  25/18  25/20

  • 17:00 
    Final

    CS Dinamo Bucuresti

    ACS Volei Municipal Zalau

    1 - 3

    22/25  25/19  17/25  16/25

  • 18:00 
    Final

    SCMU Craiova

    CSM Bucuresti

    3 - 0

    25/22  25/20  25/22

    
17.02.2018 - 12:00

CSS 2 CNE UKRO Baia Mare

CS Unirea Dej

0 - 3

14/25  11/25  16/25

17.02.2018 - 13:30

CSM Bucuresti

CSA Steaua Bucuresti

0 - 3

21/25  26/28  25/27

17.02.2018 - 17:00

CS Dinamo Bucuresti

CS "U" Cluj

3 - 1

25/13  28/30  25/10  28/26

17.02.2018 - 18:00

SCMU Craiova

CS Arcada Galati

1 - 3

26/24  23/25  26/28  23/25

17.02.2018 - 18:00

CS Stiinta Explorari Baia Mare

CSU UV Timisoara

3 - 0

25/17  25/17  25/16

19.02.2018 - 17:00

CSU UV Timisoara

CS Arcada Galati

0 - 3

20/25  15/25  15/25

19.02.2018 - 18:00

LMV Tricolorul Ploiesti

ACS Volei Municipal Zalau

3 - 1

25/27  25/14  25/15  25/17

12:00 
Final

CS "U" Cluj

CS Stiinta Explorari Baia Mare

1 - 3

25/23  21/25  30/32  25/27

13:00 
Final

CSA Steaua Bucuresti

CSS 2 CNE UKRO Baia Mare

3 - 0

25/11  25/18  25/20

17:00 
Final

CS Dinamo Bucuresti

ACS Volei Municipal Zalau

1 - 3

22/25  25/19  17/25  16/25

18:00 
Final

SCMU Craiova

CSM Bucuresti

3 - 0

25/22  25/20  25/22

best scorer(points / sets)

#11

TraianGEMANARIU 4,58(307/67)

#15

RaduFLOAREA 4,5(9/2)

#12

AleksandaBLAGOJEVIC 4,31(306/71)

#16

PawelADAMAJTIS 4,22(156/37)

best server(serve ace / sets)

#2

ValentinIONITA 0,62(5/8)

#2

Alexandru GeorgeZAHAR 0,62(8/13)

#15

RaduFLOAREA 0,5(1/2)

#16

GenovYAVOR 0,5(6/12)

best bloker(winning blocks / sets)

#5

NikitaSTULENKOV 0,97(57/59)

#18

Razvan MihaiOLTEANU 0,93(52/56)

#1

MariusSOLOC 0,9(64/71)

best scorer(points)

#11

LaurentiuLICA 286

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#5

AndreiMIHALESCU 73 %(165/226)

#17

Adrian NicolaeFEHER 70 %(120/171)

#5

SergioDIACONESCU 68 %(23/34)

#2

Vlad-AlexandruKANTOR 68 %(320/474)

#24

RisticSRECKO 67 %(60/89)

attack - excellent %attack point / all attacks

#15

RaduFLOAREA 100 %(8/8)

#10

Paul TudorMAGDAS 70 %(86/123)

#18

BurtsevSERGEI 56 %(237/422)

#1

MariusSOLOC 55 %(118/214)

#24

RisticSRECKO 54 %(76/142)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
BLAGOJEVIC A.
(SCMU Craiova)
MIDDLE B. 2  
STULENKOV N.
(LMV Tricolorul Ploiesti)
SPIKER 1  
BALA M.I.
(CS Arcada Galati)

SPIKER 2  
KOUKI E.
(CSA Steaua Bucuresti)
MIDDLE B. 1  
CUBRILO N.
(CSA Steaua Bucuresti)
SETTER 1  
FILIPPOV D.
(CS Arcada Galat)
LIBERO 1  
DIACONESCU S.
(SCMU Craiova)
  • LIBERO 2  
    KANTOR V.
    (CS Unirea Dej)
  • SETTER 2  
    KOSTIC I.
    (CSA Steaua Bucu)
  • MIDDLE B. 3  
    BISSETTE J.J.S.
    (LMV Tricolorul Ploiesti)
  • MIDDLE B. 4  
    MIHALCEA R.F.
    (ACS Volei Municipal Zalau)
  • OPPOSITE 2  
    LICA L.
    (LMV Tricolorul Ploiesti)
  • SPIKER 3  
    NEMETH S.
    (CSA Steaua Bucuresti)
  • SPIKER 4  
    OLTEANU B.
    (LMV Tricolorul Ploiesti)

Standing

Faza I

  

Points

CSA Steaua Bucuresti

59

LMV Tricolorul Ploiesti

55

CS Arcada Galati

52

ACS Volei Municipal Zalau

43

CSM Bucuresti

41

SCMU Craiova

39

CS Dinamo Bucuresti

28

CS Stiinta Explorari Baia Mare

28

CS Unirea Dej

27

CS "U" Cluj

14

CSS 2 CNE UKRO Baia Mare

7

CSU UV Timisoara

3

Standing

Faza I

  

Points

CSA Steaua Bucuresti

59

LMV Tricolorul Ploiesti

55

CS Arcada Galati

52

ACS Volei Municipal Zalau

43

CSM Bucuresti

41

SCMU Craiova

39

CS Dinamo Bucuresti

28

CS Stiinta Explorari Baia Mare

28

CS Unirea Dej

27

CS "U" Cluj

14

CSS 2 CNE UKRO Baia Mare

7

CSU UV Timisoara

3

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
BLAGOJEVIC A.
(SCMU Craiova)
MIDDLE B. 2  
STULENKOV N.
(LMV Tricolorul Ploiesti)
SPIKER 1  
BALA M.I.
(CS Arcada Galati)

SPIKER 2  
KOUKI E.
(CSA Steaua Bucuresti)
MIDDLE B. 1  
CUBRILO N.
(CSA Steaua Bucuresti)
SETTER 1  
FILIPPOV D.
(CS Arcada Galat)
LIBERO 1  
DIACONESCU S.
(SCMU Craiova)
  • LIBERO 2  
    KANTOR V.
    (CS Unirea Dej)
  • SETTER 2  
    KOSTIC I.
    (CSA Steaua Bucu)
  • MIDDLE B. 3  
    BISSETTE J.J.S.
    (LMV Tricolorul Ploiesti)
  • MIDDLE B. 4  
    MIHALCEA R.F.
    (ACS Volei Municipal Zalau)
  • OPPOSITE 2  
    LICA L.
    (LMV Tricolorul Ploiesti)
  • SPIKER 3  
    NEMETH S.
    (CSA Steaua Bucuresti)
  • SPIKER 4  
    OLTEANU B.
    (LMV Tricolorul Ploiesti)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
BLAGOJEVIC A.
(SCMU Craiova)
MIDDLE B. 2  
STULENKOV N.
(LMV Tricolorul Ploiesti)
SPIKER 1  
BALA M.I.
(CS Arcada Galati)

SPIKER 2  
KOUKI E.
(CSA Steaua Bucuresti)
MIDDLE B. 1  
CUBRILO N.
(CSA Steaua Bucuresti)
SETTER 1  
FILIPPOV D.
(CS Arcada Galat)
LIBERO 1  
DIACONESCU S.
(SCMU Craiova)
LIBERO 2  
KANTOR V.
(CS Unirea Dej)
SETTER 2  
KOSTIC I.
(CSA Steaua Bucu)
MIDDLE B. 3  
BISSETTE J.J.S.
(LMV Tricolorul Ploiesti)
SPIKER 3  
NEMETH S.
(CSA Steaua Bucuresti)
MIDDLE B. 4  
MIHALCEA R.F.
(ACS Volei Municipal Zalau)
SPIKER 4  
OLTEANU B.
(LMV Tricolorul Ploiesti)
OPPOSITE 2  
LICA L.
(LMV Tricolorul Ploiesti)