Campionat National - Divizia A1 masculin


  • 18.10.2017 - 16:30

    CSA Steaua Bucuresti

    CS Stiinta Explorari Baia Mare

    3 - 0

    25/20  25/11  25/20

  • 18.10.2017 - 17:00

    CSM Bucuresti

    CSS 2 CNE Baia Mare

    3 - 0

    26/24  25/15  30/28

  • 18.10.2017 - 18:00

    ACS Volei Municipal Zalau

    CSU UV Timisoara

    3 - 0

    25/14  25/17  25/15

  • 18.10.2017 - 18:00

    CS Unirea Dej

    CS "U" Cluj

  • 18.10.2017 - 18:00

    SCMU Craiova

    CS Dinamo Bucuresti

    3 - 1

    23/25  25/23  26/24  25/20

  • 18.10.2017 - 18:00

    CS Arcada Galati

    LMV Tricolorul Ploiesti

    2 - 3

    25/17  15/25  17/25  25/23  10/15

  • 21.10.2017 - 15:30

    CS "U" Cluj

    CSA Steaua Bucuresti

    1 - 3

    15/25  25/23  21/25  14/25

  • 21.10.2017 - 17:30

    CSU UV Timisoara

    CSS 2 CNE Baia Mare

    1 - 3

    21/25  25/15  16/25  16/25

  • 21.10.2017 - 18:00

    LMV Tricolorul Ploiesti

    CSM Bucuresti

    3 - 0

    25/16  25/14  25/16

  • 21.10.2017 - 18:00

    CS Stiinta Explorari Baia Mare

    SCMU Craiova

    3 - 1

    25/17  25/22  21/25  25/16

  • 22.10.2017 - 13:45

    ACS Volei Municipal Zalau

    CS Unirea Dej

    3 - 2

    22/25  25/19  25/17  24/26  15/11

  • 20:00 

    CS Dinamo Bucuresti

    CS Arcada Galati

    
18.10.2017 - 16:30

CSA Steaua Bucuresti

CS Stiinta Explorari Baia Mare

3 - 0

25/20  25/11  25/20

18.10.2017 - 17:00

CSM Bucuresti

CSS 2 CNE Baia Mare

3 - 0

26/24  25/15  30/28

18.10.2017 - 18:00

ACS Volei Municipal Zalau

CSU UV Timisoara

3 - 0

25/14  25/17  25/15

18.10.2017 - 18:00

CS Unirea Dej

CS "U" Cluj

18.10.2017 - 18:00

SCMU Craiova

CS Dinamo Bucuresti

3 - 1

23/25  25/23  26/24  25/20

18.10.2017 - 18:00

CS Arcada Galati

LMV Tricolorul Ploiesti

2 - 3

25/17  15/25  17/25  25/23  10/15

21.10.2017 - 15:30

CS "U" Cluj

CSA Steaua Bucuresti

1 - 3

15/25  25/23  21/25  14/25

21.10.2017 - 17:30

CSU UV Timisoara

CSS 2 CNE Baia Mare

1 - 3

21/25  25/15  16/25  16/25

21.10.2017 - 18:00

LMV Tricolorul Ploiesti

CSM Bucuresti

3 - 0

25/16  25/14  25/16

21.10.2017 - 18:00

CS Stiinta Explorari Baia Mare

SCMU Craiova

3 - 1

25/17  25/22  21/25  25/16

22.10.2017 - 13:45

ACS Volei Municipal Zalau

CS Unirea Dej

3 - 2

22/25  25/19  25/17  24/26  15/11

20:00 

CS Dinamo Bucuresti

CS Arcada Galati

best scorer(points / sets)

#7

Rares IonutBALEAN 4,57(64/14)

#11

TraianGEMANARIU 4,54(59/13)

#12

AleksandaBLAGOJEVIC 4,2(63/15)

#14

Gabriel AlexandruBONTEA 4,18(46/11)

best server(serve ace / sets)

#1

NemanjaCUBRILO 0,64(7/11)

#5

GabrielCHERBELEATA 0,56(5/9)

#7

RisticSRECKO 0,54(7/13)

#4

Bogdan DanielNAN 0,5(1/2)

best bloker(winning blocks / sets)

#1

MihaiTARTA 2(4/2)

#10

BogdanMURESAN 1,75(14/8)

#5

Razvan FlorentinMIHALCEA 1,15(15/13)

#18

Razvan MihaiOLTEANU 1,09(12/11)

best scorer(points)

#2

BjornHOHNE 57

best bloker(winning blocks)

#10

BogdanMURESAN 14

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#6

FilipSTOILOVIC 90%(9/10)

#4

Bogdan DanielNAN 83%(5/6)

#5

AndreiMIHALESCU 83%(20/24)

#17

Adrian NicolaeFEHER 76%(39/51)

attack - excellent %attack point / all attacks

#10

Paul TudorMAGDAS 76%(32/42)

#7

Rares IonutBALEAN 64%(59/92)

#16

JaniJELIAZKOV 60%(18/30)

#14

SzabolcsNEMETH 59%(32/54)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
GRIGORAS A.D.
(CS Unirea Dej)
MIDDLE B. 2  
POP A.
(CS "U" Cluj)
SPIKER 1  
SUSON S.I.
(CS Unirea Dej)

SPIKER 2  
BALA M.I.
(CS Arcada Galati)
MIDDLE B. 1  
MURESAN B.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 1  
DESPOTOVSKI F.
(CS Arcada Galat)
LIBERO 1  
FEHER A.N.
(ACS Volei Municipal Zalau)
  • LIBERO 2  
    MARIES M.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • SETTER 2  
    BARTHA C.A.
    (LMV Tricolorul )
  • MIDDLE B. 3  
    COASA M.
    (CS Unirea Dej)
  • MIDDLE B. 4  
    MOCANU C.
    (CS Stiinta Explorari Baia Mare)
  • OPPOSITE 2  
    PROVENZANO d.P.C.C.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • SPIKER 3  
    HOHNE B.
    (SCMU Craiova)
  • SPIKER 4  
    BOROTA D.
    (CS "U" Cluj)

Standing

Faza I

  

Points

ACS Volei Municipal Zalau

11

CSA Steaua Bucuresti

9

LMV Tricolorul Ploiesti

8

CSM Bucuresti

7

CS Unirea Dej

7

CS Arcada Galati

6

SCMU Craiova

6

CS Stiinta Explorari Baia Mare

5

CS "U" Cluj

4

CS Dinamo Bucuresti

3

CSS 2 CNE Baia Mare

3

CSU UV Timisoara

0

Standing

Faza I

  

Points

ACS Volei Municipal Zalau

11

CSA Steaua Bucuresti

9

LMV Tricolorul Ploiesti

8

CSM Bucuresti

7

CS Unirea Dej

7

CS Arcada Galati

6

SCMU Craiova

6

CS Stiinta Explorari Baia Mare

5

CS "U" Cluj

4

CS Dinamo Bucuresti

3

CSS 2 CNE Baia Mare

3

CSU UV Timisoara

0

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
GRIGORAS A.D.
(CS Unirea Dej)
MIDDLE B. 2  
POP A.
(CS "U" Cluj)
SPIKER 1  
SUSON S.I.
(CS Unirea Dej)

SPIKER 2  
BALA M.I.
(CS Arcada Galati)
MIDDLE B. 1  
MURESAN B.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 1  
DESPOTOVSKI F.
(CS Arcada Galat)
LIBERO 1  
FEHER A.N.
(ACS Volei Municipal Zalau)
  • LIBERO 2  
    MARIES M.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • SETTER 2  
    BARTHA C.A.
    (LMV Tricolorul )
  • MIDDLE B. 3  
    COASA M.
    (CS Unirea Dej)
  • MIDDLE B. 4  
    MOCANU C.
    (CS Stiinta Explorari Baia Mare)
  • OPPOSITE 2  
    PROVENZANO d.P.C.C.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • SPIKER 3  
    HOHNE B.
    (SCMU Craiova)
  • SPIKER 4  
    BOROTA D.
    (CS "U" Cluj)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
GRIGORAS A.D.
(CS Unirea Dej)
MIDDLE B. 2  
POP A.
(CS "U" Cluj)
SPIKER 1  
SUSON S.I.
(CS Unirea Dej)

SPIKER 2  
BALA M.I.
(CS Arcada Galati)
MIDDLE B. 1  
MURESAN B.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 1  
DESPOTOVSKI F.
(CS Arcada Galat)
LIBERO 1  
FEHER A.N.
(ACS Volei Municipal Zalau)
LIBERO 2  
MARIES M.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 2  
BARTHA C.A.
(LMV Tricolorul )
MIDDLE B. 3  
COASA M.
(CS Unirea Dej)
SPIKER 3  
HOHNE B.
(SCMU Craiova)
MIDDLE B. 4  
MOCANU C.
(CS Stiinta Explorari Baia Mare)
SPIKER 4  
BOROTA D.
(CS "U" Cluj)
OPPOSITE 2  
PROVENZANO d.P.C.C.
(CS Dinamo Bucuresti)