Cupa Romaniei feminin


best scorer(points / sets)

#1

IoanaBACIU 6,25(75/12)

#10

Ana YilianCLEGER ABEL 5,55(61/11)

#7

ErinFAIRS 4,7(47/10)

best server(serve ace / sets)

#4

AnamariaBERDILA 1,67(5/3)

#1

Adriana-SorinaRAILEANU 0,75(3/4)

best bloker(winning blocks / sets)

#15

DubravkaDJURIC 1,33(4/3)

#6

Ana-MariaURSACHI 1(4/4)

#14

Andreea-MariaPETRA 1(8/8)

#5

SofijaMEDIC 1(10/10)

best bloker(winning blocks)

#5

SofijaMEDIC 10

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#15

TatsianaMARKEVICH 60 %(55/92)

#12

MariaGRABOVETCAIA 58 %(11/19)

#1

AdelinaBUDAI-UNGUREANU 57 %(8/14)

#10

AlexandraTRICA 54 %(28/52)

attack - excellent %attack point / all attacks

#12

LyannaSYBELDON 69 %(9/13)

#13

NinaJAKIC 60 %(12/20)

#9

MedicOLIVERA 57 %(25/44)

#8

Andra-LidiaSTRESINA 53 %(8/15)

#5

SofijaMEDIC 52 %(16/31)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
ALVAREZ H.J.Y.
(CS Volei Alba-Blaj)
MIDDLE B. 2  
KOOLHAAS N.N.
(CSM Bucuresti)
SPIKER 1  
FAIRS E.
(CSM Targoviste)

SPIKER 2  
CAZACU A.C.
(CS Stiinta Bacau)
MIDDLE B. 1  
HRONCEKOVA V.
(CSM Targoviste)
SETTER 1  
KAPELOVIES A.A.
(CS Stiinta Baca)
LIBERO 1  
ISPAS A.
(CSM Bucuresti)
  • LIBERO 2  
    KOSINSKI I.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • SETTER 2  
    STINGA M.
    (ACS Penicilina )
  • MIDDLE B. 3  
    ARITON D.A.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • MIDDLE B. 4  
    ONYEJEKWE N.
    (CS Volei Alba-Blaj)
  • OPPOSITE 2  
    CLEGER A.A.Y.
    (CS Volei Alba-Blaj)
  • SPIKER 3  
    BERDILA A.
    (CS Stiinta Bacau)
  • SPIKER 4  
    ILYASOGLU S.
    (CS Volei Alba-Blaj)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
ALVAREZ H.J.Y.
(CS Volei Alba-Blaj)
MIDDLE B. 2  
KOOLHAAS N.N.
(CSM Bucuresti)
SPIKER 1  
FAIRS E.
(CSM Targoviste)

SPIKER 2  
CAZACU A.C.
(CS Stiinta Bacau)
MIDDLE B. 1  
HRONCEKOVA V.
(CSM Targoviste)
SETTER 1  
KAPELOVIES A.A.
(CS Stiinta Baca)
LIBERO 1  
ISPAS A.
(CSM Bucuresti)
  • LIBERO 2  
    KOSINSKI I.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • SETTER 2  
    STINGA M.
    (ACS Penicilina )
  • MIDDLE B. 3  
    ARITON D.A.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • MIDDLE B. 4  
    ONYEJEKWE N.
    (CS Volei Alba-Blaj)
  • OPPOSITE 2  
    CLEGER A.A.Y.
    (CS Volei Alba-Blaj)
  • SPIKER 3  
    BERDILA A.
    (CS Stiinta Bacau)
  • SPIKER 4  
    ILYASOGLU S.
    (CS Volei Alba-Blaj)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
ALVAREZ H.J.Y.
(CS Volei Alba-Blaj)
MIDDLE B. 2  
KOOLHAAS N.N.
(CSM Bucuresti)
SPIKER 1  
FAIRS E.
(CSM Targoviste)

SPIKER 2  
CAZACU A.C.
(CS Stiinta Bacau)
MIDDLE B. 1  
HRONCEKOVA V.
(CSM Targoviste)
SETTER 1  
KAPELOVIES A.A.
(CS Stiinta Baca)
LIBERO 1  
ISPAS A.
(CSM Bucuresti)
LIBERO 2  
KOSINSKI I.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 2  
STINGA M.
(ACS Penicilina )
MIDDLE B. 3  
ARITON D.A.
(CS Dinamo Bucuresti)
SPIKER 3  
BERDILA A.
(CS Stiinta Bacau)
MIDDLE B. 4  
ONYEJEKWE N.
(CS Volei Alba-Blaj)
SPIKER 4  
ILYASOGLU S.
(CS Volei Alba-Blaj)
OPPOSITE 2  
CLEGER A.A.Y.
(CS Volei Alba-Blaj)