Campionat National - Divizia A1 masculin 22-23


  • 04.02.2023 - 12:00

    CS Stiinta Explorari Baia Mare

    SCMU Craiova

    2 - 3

    22/25  20/25  25/22  25/20  10/15

  • 04.02.2023 - 12:00

    CSM Suceava

    CS Rapid Bucuresti

    0 - 3

    19/25  15/25  19/25

  • 04.02.2023 - 14:00

    CSU Stiinta Bucuresti

    CSM Arcada Galati

    0 - 3

    9/25  20/25  19/25

  • 04.02.2023 - 19:30

    CSM Constanta

    SCM Zalau

    3 - 2

    17/25  25/20  21/25  25/20  15/8

  • 05.02.2023 - 15:00

    CSA Steaua Bucuresti

    CS Dinamo Bucuresti

    3 - 2

    27/25  22/25  25/23  22/25  15/11

  • 08.02.2023 - 19:30

    CS "U" Cluj

    CS Unirea Dej

    2 - 3

    25/21  32/30  23/25  22/25  7/15

  • 11.02.2023 - 14:00

    CS Dinamo Bucuresti

    CSM Suceava

  • 11.02.2023 - 15:00

    CS Rapid Bucuresti

    CS "U" Cluj

  • 11.02.2023 - 18:00

    CS Unirea Dej

    SCMU Craiova

  • 11.02.2023 - 18:00

    SCM Zalau

    CSA Steaua Bucuresti

  • 11.02.2023 - 18:30

    CSM Arcada Galati

    CSM Constanta

  • 12.02.2023 - 15:00

    CSU Stiinta Bucuresti

    CS Stiinta Explorari Baia Mare

    
04.02.2023 - 12:00

CS Stiinta Explorari Baia Mare

SCMU Craiova

2 - 3

22/25  20/25  25/22  25/20  10/15

04.02.2023 - 12:00

CSM Suceava

CS Rapid Bucuresti

0 - 3

19/25  15/25  19/25

04.02.2023 - 14:00

CSU Stiinta Bucuresti

CSM Arcada Galati

0 - 3

9/25  20/25  19/25

04.02.2023 - 19:30

CSM Constanta

SCM Zalau

3 - 2

17/25  25/20  21/25  25/20  15/8

05.02.2023 - 15:00

CSA Steaua Bucuresti

CS Dinamo Bucuresti

3 - 2

27/25  22/25  25/23  22/25  15/11

08.02.2023 - 19:30

CS "U" Cluj

CS Unirea Dej

2 - 3

25/21  32/30  23/25  22/25  7/15

11.02.2023 - 14:00

CS Dinamo Bucuresti

CSM Suceava

11.02.2023 - 15:00

CS Rapid Bucuresti

CS "U" Cluj

11.02.2023 - 18:00

CS Unirea Dej

SCMU Craiova

11.02.2023 - 18:00

SCM Zalau

CSA Steaua Bucuresti

11.02.2023 - 18:30

CSM Arcada Galati

CSM Constanta

12.02.2023 - 15:00

CSU Stiinta Bucuresti

CS Stiinta Explorari Baia Mare

best scorer(points / sets)

#11

CiprianMATEI 4,16(212/51)

#15

Radu IonutDEDIULESCU 3,86(135/35)

#9

ValentinoVIDONI 3,84(211/55)

#13

Andrei DanGRIGORAS 3,79(163/43)

best server(serve ace / sets)

#7

Rares IonutBALEAN 0,69(24/35)

#11

CiprianMATEI 0,43(22/51)

#15

Radu IonutDEDIULESCU 0,43(15/35)

best blocker(winning blocks / sets)

#17

StefanKOVACEVIC 1,02(42/41)

#18

FilipCVETICANIN 0,88(42/48)

#1

Bela-FlorianBARTHA 0,8(43/54)

#10

Robert FlorinVOLOGA 0,79(27/34)

#5

Razvan FlorentinMIHALCEA 0,78(28/36)

best blocker(winning blocks)

#14

StefanLUPU 40

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#6

MihaiMARIES 70 %(152/217)

#15

Silviu IoanSUSON 69 %(177/256)

#5

SergioDIACONESCU 69 %(179/260)

#13

Marian AlexandruCIUBOTARU 64 %(53/83)

#8

SunshukeWATANABE 63 %(140/221)

attack - excellent %attack point / all attacks

#16

JanPOKERSNIK 57 %(107/187)

#0

DavidACIOBANITEI 57 %(8/14)

#3

Maxon GuilhermePEREIRA 57 %(41/72)

#9

MariusIFTIME 57 %(90/159)

#22

Oskar KjersteinMADSEN 54 %(126/234)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
MATEI C.
(CSA Steaua Bucuresti)
MIDDLE B. 2  
CALIN R.I.
(SCMU Craiova)
SPIKER 1  
MADSEN O.K.
(CSM Arcada Galati)

SPIKER 2  
KOVACEVIC F.
(SCMU Craiova)
MIDDLE B. 1  
BARTHA B.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 1  
BALA M.I.
(CSM Arcada Galat)
LIBERO 1  
MARIES M.
(SCM Zalau)
  • LIBERO 2  
    DIACONESCU S.
    (SCMU Craiova)
  • SETTER 2  
    SKRUDERS E.
    (CS Rapid Bucure)
  • MIDDLE B. 3  
    KOVACEVIC S.
    (CS Rapid Bucuresti)
  • MIDDLE B. 4  
    CVETICANIN F.
    (SCM Zalau)
  • OPPOSITE 2  
    BALEAN R.I.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • SPIKER 3  
    DOS S.V.A.
    (SCMU Craiova)
  • SPIKER 4  
    SUSON S.I.
    (CS Unirea Dej)

Standing

Faza I

Faza I Faza I Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

CSA Steaua Bucuresti

43

16

15

1

46

12

1386

1084

8

5

2

0

1

0

3,83

1,279

-

CS Dinamo Bucuresti

42

16

14

2

46

16

1467

1202

6

6

2

2

0

0

2,88

1,220

-

CSM Arcada Galati

39

16

13

3

43

13

1339

1105

10

2

1

1

2

0

3,31

1,212

-

SCMU Craiova

35

16

12

4

39

17

1303

1135

9

1

2

1

1

2

2,29

1,148

-

CS Rapid Bucuresti

31

16

10

6

34

20

1276

1142

8

2

0

1

2

3

1,70

1,117

-

SCM Zalau

25

16

8

8

32

28

1342

1249

5

2

1

2

4

2

1,14

1,074

-

CS Unirea Dej

21

16

7

9

24

31

1186

1232

4

2

1

1

1

7

0,77

0,963

-

CSM Constanta

20

16

7

9

25

30

1200

1248

5

1

1

0

4

5

0,83

0,962

-

CS Stiinta Explorari Baia Mare

19

16

6

10

26

32

1235

1239

5

0

1

2

4

4

0,81

0,997

-

CSU Stiinta Bucuresti

6

16

2

14

8

43

901

1233

1

1

0

0

2

12

0,19

0,731

-

CS "U" Cluj

5

16

1

15

8

45

939

1273

1

0

0

2

1

12

0,18

0,738

-

CSM Suceava

2

16

1

15

3

47

802

1234

0

0

1

0

0

15

0,06

0,650

-




Faza I Faza I Standing Results Breakdown

Results Breakdown

Faza I

Guest Team

CS "U"

CS Dina

CS Rapi

CS Stii

CS Unir

CSA Ste

CSM Arca

CSM Con

CSM Suc

CSU Sti

SCM Zal

SCMU Cr

Home Team

CS "U" Cluj (CS "U" )

0 - 3

0 - 3

2 - 3

0 - 3

3 - 0

0 - 3

0 - 3

CS Dinamo Bucuresti (CS Dina)

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 1

3 - 2

3 - 1

3 - 0

3 - 2

CS Rapid Bucuresti (CS Rapi)

1 - 3

3 - 0

1 - 3

3 - 1

3 - 0

3 - 0

3 - 0

2 - 3

CS Stiinta Explorari Baia Mare (CS Stii)

3 - 0

1 - 3

0 - 3

3 - 0

3 - 0

1 - 3

2 - 3

CS Unirea Dej (CS Unir)

3 - 0

0 - 3

2 - 3

0 - 3

0 - 3

3 - 0

3 - 0

3 - 1

CSA Steaua Bucuresti (CSA Ste)

3 - 0

3 - 2

3 - 0

3 - 1

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 1

3 - 2

CSM Arcada Galati (CSM Arca)

3 - 0

3 - 2

3 - 0

3 - 0

3 - 0

1 - 3

3 - 0

3 - 0

CSM Constanta (CSM Con)

3 - 0

1 - 3

0 - 3

3 - 1

1 - 3

0 - 3

3 - 2

0 - 3

CSM Suceava (CSM Suc)

3 - 2

0 - 3

0 - 3

0 - 3

0 - 3

0 - 3

0 - 3

0 - 3

CSU Stiinta Bucuresti (CSU Sti)

3 - 1

0 - 3

1 - 3

1 - 3

0 - 3

0 - 3

3 - 0

0 - 3

0 - 3

SCM Zalau (SCM Zal)

1 - 3

3 - 0

3 - 2

1 - 3

3 - 1

3 - 0

3 - 0

0 - 3

SCMU Craiova (SCMU Cr)

3 - 0

1 - 3

3 - 1

3 - 0

0 - 3

0 - 3

3 - 0

3 - 0

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
MATEI C.
(CSA Steaua Bucuresti)
MIDDLE B. 2  
CALIN R.I.
(SCMU Craiova)
SPIKER 1  
MADSEN O.K.
(CSM Arcada Galati)

SPIKER 2  
KOVACEVIC F.
(SCMU Craiova)
MIDDLE B. 1  
BARTHA B.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 1  
BALA M.I.
(CSM Arcada Galat)
LIBERO 1  
MARIES M.
(SCM Zalau)
  • LIBERO 2  
    DIACONESCU S.
    (SCMU Craiova)
  • SETTER 2  
    SKRUDERS E.
    (CS Rapid Bucure)
  • MIDDLE B. 3  
    KOVACEVIC S.
    (CS Rapid Bucuresti)
  • MIDDLE B. 4  
    CVETICANIN F.
    (SCM Zalau)
  • OPPOSITE 2  
    BALEAN R.I.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • SPIKER 3  
    DOS S.V.A.
    (SCMU Craiova)
  • SPIKER 4  
    SUSON S.I.
    (CS Unirea Dej)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
MATEI C.
(CSA Steaua Bucuresti)
MIDDLE B. 2  
CALIN R.I.
(SCMU Craiova)
SPIKER 1  
MADSEN O.K.
(CSM Arcada Galati)

SPIKER 2  
KOVACEVIC F.
(SCMU Craiova)
MIDDLE B. 1  
BARTHA B.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 1  
BALA M.I.
(CSM Arcada Galat)
LIBERO 1  
MARIES M.
(SCM Zalau)
LIBERO 2  
DIACONESCU S.
(SCMU Craiova)
SETTER 2  
SKRUDERS E.
(CS Rapid Bucure)
MIDDLE B. 3  
KOVACEVIC S.
(CS Rapid Bucuresti)
SPIKER 3  
DOS S.V.A.
(SCMU Craiova)
MIDDLE B. 4  
CVETICANIN F.
(SCM Zalau)
SPIKER 4  
SUSON S.I.
(CS Unirea Dej)
OPPOSITE 2  
BALEAN R.I.
(CS Dinamo Bucuresti)