Feminin 2020/21


  • 20.02.2021 - 14:00

    CSM Targoviste

    CSM Volei Alba-Blaj

    1 - 3

    17/25  22/25  25/23  18/25

  • 20.02.2021 - 17:00

    CS Stiinta Bacau

    CS Dinamo Bucuresti

    0 - 3

    9/25  8/25  12/25

  • 21.02.2021 - 14:00

    CSM Volei Alba-Blaj

    CS Dinamo Bucuresti

    3 - 0

    25/13  25/22  25/19

    
20.02.2021 - 14:00

CSM Targoviste

CSM Volei Alba-Blaj

1 - 3

17/25  22/25  25/23  18/25

20.02.2021 - 17:00

CS Stiinta Bacau

CS Dinamo Bucuresti

0 - 3

9/25  8/25  12/25

21.02.2021 - 14:00

CSM Volei Alba-Blaj

CS Dinamo Bucuresti

3 - 0

25/13  25/22  25/19

best scorer(points / sets)

#6

Alvarez HeydiCASANOVA 5,36(209/39)

#18

BojanaMILENKOVIC 4,5(225/50)

#18

NatasaCIKIRIZ 4,48(197/44)

#11

DanijelaDZAKOVIC 4,45(98/22)

best server(serve ace / sets)

#6

Alvarez HeydiCASANOVA 0,64(25/39)

#12

AdrianaALEXANDRU 0,55(6/11)

#2

MilenaKOPRIVICA 0,53(27/51)

#2

SiminaSTRACHINESCU 0,5(4/8)

#17

DanielleSMITH 0,5(8/16)

best bloker(winning blocks / sets)

#8

MajaAleksic 1(50/50)

#18

NatasaCIKIRIZ 0,98(43/44)

#18

Nneka-ObiamakaONYEJEKWE 0,89(48/54)

#9

LeticiaMAGNANI HAGE 0,88(15/17)

#2

MilenaKOPRIVICA 0,86(44/51)

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#19

Silva Tassia SthaelTEODORO 64 %(115/179)

#11

Adriana MariaMATEI 62 %(153/246)

#2

RodicaBUTEREZ 61 %(169/277)

#12

MariyaKarakasheva 60 %(186/309)

#2

RoxanaTUCMEANU 58 %(131/224)

attack - excellent %attack point / all attacks

#12

MariaMILOVIC 59 %(29/49)

#18

Nneka-ObiamakaONYEJEKWE 54 %(97/178)

#7

LeahMEYER 54 %(45/83)

#5

NasyaDIMITROVA 53 %(71/135)

#2

MilenaKOPRIVICA 52 %(98/187)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
CASANOVA A.H.
(CSM Targoviste)
MIDDLE B. 2  
SAYKOVA B.T.
(CSU Belor Galati)
SPIKER 1  
MILENKOVIC B.
(CSM Volei Alba-Blaj)

SPIKER 2  
DIMITROVA G.
(CSM Targoviste)
MIDDLE B. 1  
KOPRIVICA M.
(CSM Lugoj)
SETTER 1  

()
LIBERO 1  
TEODORO S.T.S.
(CS Dinamo Bucuresti)
  • LIBERO 2  
    DZIKOWICZ M.L.
    (CS Stiinta Bacau)
  • SETTER 2  
    JOVANOVIC M.
    (CSU Medicina CN)
  • MIDDLE B. 3  
    Aleksic M.
    (CSM Volei Alba-Blaj)
  • MIDDLE B. 4  
    ONYEJEKWE N.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • OPPOSITE 2  
    ROGOJINARU D.A.
    (CS Rapid Bucuresti)
  • SPIKER 3  
    MATEI A.M.
    (CS Medgidia)
  • SPIKER 4  
    BUTEREZ R.
    (CSM Targoviste)

Standing

CNF - FI 20/21

Campionatul National Div A1 Feminin Faza I Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

CSM Targoviste

42

15

14

1

44

8

1246

802

10

3

1

1

0

0

5,50

1,554

-

CSM Volei Alba-Blaj

42

15

14

1

44

8

1252

912

10

3

1

1

0

0

5,50

1,373

-

CS Dinamo Bucuresti

30

15

9

6

35

19

1215

1074

8

1

0

3

2

1

1,84

1,131

-

CS Medgidia

29

15

10

5

34

21

1251

1098

5

4

1

0

4

1

1,62

1,139

-

CS Stiinta Bacau

26

15

9

6

29

23

1137

1074

5

3

1

0

2

4

1,26

1,059

-

CSM Lugoj

22

15

8

7

28

29

1095

1163

3

2

3

1

2

4

0,97

0,942

-

CS Rapid Bucuresti

21

15

6

9

28

32

1259

1282

2

3

1

4

2

3

0,88

0,982

-

CSU Belor Galati

19

15

7

8

25

30

1063

1069

4

0

3

1

2

5

0,83

0,994

-

CSO Voluntari 2005

16

15

5

10

21

34

1117

1236

2

2

1

2

2

6

0,62

0,904

-

FC Arges

11

15

3

12

14

37

979

1070

2

1

0

2

1

9

0,38

0,915

-

CS "U" NTT Data Cluj

6

15

3

12

12

42

887

1268

0

0

3

0

3

9

0,29

0,700

-

CSU Medicina CNUE Tirgu Mures

6

15

2

13

11

42

797

1250

0

1

1

1

3

9

0,26

0,638

-




Campionatul National Div A1 Feminin Faza I Standing Results Breakdown

Results Breakdown

Campionatul National Div A1 Feminin

Guest Team

CS "U"

CS Dina

CS Medg

CS Rapi

CS Stii

CSM Lug

CSM Tar

CSM Vol

CSO Vol

CSU Bel

CSU Med

FC Arge

Home Team

CS "U" NTT Data Cluj (CS "U" )

0 - 3

0 - 3

3 - 2


1 - 3

3 - 2

1 - 3

CS Dinamo Bucuresti (CS Dina)

3 - 1

2 - 3

3 - 0

3 - 0


2 - 3

2 - 3

3 - 0

CS Medgidia (CS Medg)

3 - 0

3 - 1


1 - 3

3 - 0

1 - 3

0 - 3

3 - 0

CS Rapid Bucuresti (CS Rapi)

1 - 3

2 - 3

2 - 3


2 - 3

3 - 0

CS Stiinta Bacau (CS Stii)

3 - 0

0 - 3

1 - 3

1 - 3

3 - 2

3 - 0

3 - 0

3 - 0


3 - 1

CSM Lugoj (CSM Lug)

3 - 0

1 - 3

3 - 2

3 - 1

3 - 0

3 - 0

CSM Targoviste (CSM Tar)

3 - 0


3 - 0

3 - 1

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0


3 - 0

3 - 0

3 - 0

CSM Volei Alba-Blaj (CSM Vol)

3 - 0

3 - 1


3 - 0

3 - 1

3 - 0

3 - 0

3 - 0


3 - 1

2 - 3

3 - 0

CSO Voluntari 2005 (CSO Vol)

0 - 3


0 - 3

1 - 3

3 - 2

3 - 1

3 - 0

CSU Belor Galati (CSU Bel)

0 - 3

3 - 0

1 - 3


0 - 3

0 - 3

3 - 0

3 - 0

CSU Medicina CNUE Tirgu Mures (CSU Med)

2 - 3

0 - 3


0 - 3

3 - 1

1 - 3

1 - 3


1 - 3

0 - 3

3 - 2


0 - 3

FC Arges (FC Arge)

3 - 0

0 - 3

2 - 3

2 - 3

0 - 3

0 - 3

3 - 0

CNF - FII 20/21

Campionatul National Div A1 Feminin Retur Faza II Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

CS "U" NTT Data Cluj

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

CS Dinamo Bucuresti

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

CS Medgidia

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

CS Rapid Bucuresti

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

CS Stiinta Bacau

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

CSM Lugoj

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

CSM Targoviste

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

CSM Volei Alba-Blaj

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

CSO Voluntari 2005

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

CSU Belor Galati

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

CSU Medicina CNUE Tirgu Mures

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

FC Arges

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-




Campionatul National Div A1 Feminin Retur Faza II Standing Results Breakdown

Results Breakdown

Campionatul National Div A1 Feminin Retur

Guest Team

CS "U"

CS Dina

CS Medg

CS Rapi

CS Stii

CSM Lug

CSM Tar

CSM Vol

CSO Vol

CSU Bel

CSU Med

FC Arge

Home Team

CS "U" NTT Data Cluj (CS "U" )

CS Dinamo Bucuresti (CS Dina)

CS Medgidia (CS Medg)

CS Rapid Bucuresti (CS Rapi)

CS Stiinta Bacau (CS Stii)

CSM Lugoj (CSM Lug)

CSM Targoviste (CSM Tar)

CSM Volei Alba-Blaj (CSM Vol)

CSO Voluntari 2005 (CSO Vol)

CSU Belor Galati (CSU Bel)

CSU Medicina CNUE Tirgu Mures (CSU Med)

FC Arges (FC Arge)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
CASANOVA A.H.
(CSM Targoviste)
MIDDLE B. 2  
SAYKOVA B.T.
(CSU Belor Galati)
SPIKER 1  
MILENKOVIC B.
(CSM Volei Alba-Blaj)

SPIKER 2  
DIMITROVA G.
(CSM Targoviste)
MIDDLE B. 1  
KOPRIVICA M.
(CSM Lugoj)
SETTER 1  

()
LIBERO 1  
TEODORO S.T.S.
(CS Dinamo Bucuresti)
  • LIBERO 2  
    DZIKOWICZ M.L.
    (CS Stiinta Bacau)
  • SETTER 2  
    JOVANOVIC M.
    (CSU Medicina CN)
  • MIDDLE B. 3  
    Aleksic M.
    (CSM Volei Alba-Blaj)
  • MIDDLE B. 4  
    ONYEJEKWE N.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • OPPOSITE 2  
    ROGOJINARU D.A.
    (CS Rapid Bucuresti)
  • SPIKER 3  
    MATEI A.M.
    (CS Medgidia)
  • SPIKER 4  
    BUTEREZ R.
    (CSM Targoviste)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
CASANOVA A.H.
(CSM Targoviste)
MIDDLE B. 2  
SAYKOVA B.T.
(CSU Belor Galati)
SPIKER 1  
MILENKOVIC B.
(CSM Volei Alba-Blaj)

SPIKER 2  
DIMITROVA G.
(CSM Targoviste)
MIDDLE B. 1  
KOPRIVICA M.
(CSM Lugoj)
SETTER 1  

()
LIBERO 1  
TEODORO S.T.S.
(CS Dinamo Bucuresti)
LIBERO 2  
DZIKOWICZ M.L.
(CS Stiinta Bacau)
SETTER 2  
JOVANOVIC M.
(CSU Medicina CN)
MIDDLE B. 3  
Aleksic M.
(CSM Volei Alba-Blaj)
SPIKER 3  
MATEI A.M.
(CS Medgidia)
MIDDLE B. 4  
ONYEJEKWE N.
(CS Dinamo Bucuresti)
SPIKER 4  
BUTEREZ R.
(CSM Targoviste)
OPPOSITE 2  
ROGOJINARU D.A.
(CS Rapid Bucuresti)