Masculin 2020/21


  • 26.02.2021 - 15:00

    CS Dinamo Bucuresti

    CS Arcada Galati

    3 - 2

    25/23  18/25  17/25  26/24  15/9

  • 26.02.2021 - 17:00

    CSU UV Timisoara

    CSU Brasov

    3 - 0

    25/15  25/18  25/18

  • 12:00 
    Final

    CSU Brasov

    CS Unirea Dej

    0 - 3

    19/25  17/25  10/25

  • 12:00 
    Final

    CS Arcada Galati

    CS "U" Cluj

    3 - 0

    25/19  25/15  25/19

  • 17:00 
    Final

    CS Stiinta Explorari Baia Mare

    CSS CNE LAPI Dej SCM Zalau

    0 - 3

    19/25  21/25  16/25

  • 18:00 

    SCMU Craiova

    CSA Steaua Bucuresti

  • 28.02.2021 - 12:00

    CS Dinamo Bucuresti

    CS "U" Cluj

  • 28.02.2021 - 12:00

    CSU UV Timisoara

    CS Unirea Dej

  • 28.02.2021 - 18:00

    CSA Steaua Bucuresti

    CSU Stiinta Bucuresti

  • 01.03.2021 - 17:00

    SCMU Craiova

    CSU Stiinta Bucuresti

    
26.02.2021 - 15:00

CS Dinamo Bucuresti

CS Arcada Galati

3 - 2

25/23  18/25  17/25  26/24  15/9

26.02.2021 - 17:00

CSU UV Timisoara

CSU Brasov

3 - 0

25/15  25/18  25/18

12:00 
Final

CSU Brasov

CS Unirea Dej

0 - 3

19/25  17/25  10/25

12:00 
Final

CS Arcada Galati

CS "U" Cluj

3 - 0

25/19  25/15  25/19

17:00 
Final

CS Stiinta Explorari Baia Mare

CSS CNE LAPI Dej SCM Zalau

0 - 3

19/25  21/25  16/25

18:00 

SCMU Craiova

CSA Steaua Bucuresti

28.02.2021 - 12:00

CS Dinamo Bucuresti

CS "U" Cluj

28.02.2021 - 12:00

CSU UV Timisoara

CS Unirea Dej

28.02.2021 - 18:00

CSA Steaua Bucuresti

CSU Stiinta Bucuresti

01.03.2021 - 17:00

SCMU Craiova

CSU Stiinta Bucuresti

best scorer(points / sets)

#13

KlapwijkNiels 5,37(188/35)

#5

AndreiMIHALESCU 4,63(190/41)

#14

Marius ValentinCHEAGA 4,5(198/44)

#11

LaurentiuLICA 4,43(235/53)

#7

EgorPOPOV 4,12(70/17)

best server(serve ace / sets)

#5

AnteGILJANOVIC 0,78(35/45)

#13

KlapwijkNiels 0,54(19/35)

#6

Bela-FlorianBARTHA 0,52(22/42)

#1

NemanjaCUBRILO 0,52(12/23)

#11

Vlad-GavrilNEGREAN 0,49(22/45)

best bloker(winning blocks / sets)

#13

MihaiCOASA 1,23(37/30)

#5

AlekseyNALOBIN 0,97(30/31)

#14

Codrin-ConstantinMOCANU 0,96(26/27)

#10

Robert FlorinVOLOGA 0,95(19/20)

#5

Razvan FlorentinMIHALCEA 0,83(38/46)

best bloker(winning blocks)

#13

MihaiCOASA 37

#14

StefanLUPU 34

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#17

Ignacio MartinFERNANDEZ 84 %(130/154)

#8

IgorDIDORCIUC 71 %(115/163)

#5

AnteGILJANOVIC 68 %(101/149)

#3

Dall Agnol LeonardoDAL BOSCO 68 %(208/307)

#6

CarolKOSINSKI 67 %(94/141)

attack - excellent %attack point / all attacks

#7

EgorPOPOV 72 %(60/83)

#5

AndreiMIHALESCU 64 %(167/260)

#11

SESTANFilip 61 %(96/158)

#12

Marian IulianBALA 58 %(76/132)

#12

Costa MaiconLEITE 57 %(67/117)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Niels K.
(CS Arcada Galati)
MIDDLE B. 2  
MAGDAS P.T.
(CS Unirea Dej)
SPIKER 1  
Filip S.
(CS Arcada Galati)

SPIKER 2  
CURUIA-POP V.
(CS Unirea Dej)
MIDDLE B. 1  
NALOBIN A.
(CS Arcada Galati)
SETTER 1  
GEORGESCU A.N.
(SCMU Craiova)
LIBERO 1  
FERNANDEZ I.M.
(CS Unirea Dej)
  • LIBERO 2  
    KOSINSKI C.
    (CSU Stiinta Bucuresti)
  • SETTER 2  
    Igor J.
    (CS Arcada Galat)
  • MIDDLE B. 3  
    BARTHA B.
    (CS Unirea Dej)
  • MIDDLE B. 4  
    KOVACEVIC S.
    (SCMU Craiova)
  • OPPOSITE 2  
    LICA L.
    (SCMU Craiova)
  • SPIKER 3  
    MARELIC M.
    (SCMU Craiova)
  • SPIKER 4  
    MIHALESCU A.
    (CSS CNE LAPI Dej SCM Zalau)

Standing

CNM - FI 20/21

Campionatul National Div A1 Masculin Faza I Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

CS Arcada Galati

43

16

14

2

45

8

1285

904

12

2

0

1

1

0

5,62

1,422

-

CSS CNE LAPI Dej SCM Zalau

37

15

12

3

38

10

1138

860

11

1

0

1

0

2

3,80

1,323

-

CSA Steaua Bucuresti

31

14

11

3

34

18

1188

994

4

5

2

0

1

2

1,89

1,195

-

SCMU Craiova

29

13

9

4

32

13

1067

833

8

1

0

2

1

1

2,46

1,281

-

CS Dinamo Bucuresti

29

15

10

5

33

20

1209

1090

7

1

2

1

1

3

1,65

1,109

-

CS Unirea Dej

23

15

8

7

25

27

998

1135

3

4

1

0

1

6

0,93

0,879

-

CS "U" Cluj

16

15

6

9

21

31

1083

1112

4

0

2

0

3

6

0,68

0,974

-

CSU Stiinta Bucuresti

13

13

4

9

18

29

974

929

3

0

1

2

2

5

0,62

1,048

-

CS Stiinta Explorari Baia Mare

12

15

4

11

16

34

904

1142

3

1

0

0

4

7

0,47

0,792

-

CSU UV Timisoara

7

14

2

12

9

36

749

1065

2

0

0

1

1

10

0,25

0,703

-

CSU Brasov

0

15

0

15

0

45

594

1125

0

0

0

0

0

15

0,00

0,528

-




Campionatul National Div A1 Masculin Faza I Standing Results Breakdown

Results Breakdown

Campionatul National Div A1 Masculin

Guest Team

CS "U"

CS Arca

CS Dina

CS Stii

CS Unir

CSA Ste

CSS CNE

CSU Bra

CSU Sti

CSU UV

SCMU Cr

Home Team

CS "U" Cluj (CS "U" )

3 - 0

1 - 3

3 - 0

CS Arcada Galati (CS Arca)

3 - 0


3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0


3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0


3 - 0

3 - 0

CS Dinamo Bucuresti (CS Dina)

0 - 3

3 - 2

3 - 0

3 - 0

3 - 0


3 - 0

CS Stiinta Explorari Baia Mare (CS Stii)

3 - 1

1 - 3


0 - 3

1 - 3

0 - 3

3 - 0

0 - 3

CS Unirea Dej (CS Unir)

3 - 0

3 - 2


0 - 3

3 - 1

3 - 1

0 - 3

CSA Steaua Bucuresti (CSA Ste)

1 - 3

3 - 1

3 - 1

3 - 1

3 - 0


3 - 0

3 - 1

3 - 0

3 - 2

CSS CNE LAPI Dej SCM Zalau (CSS CNE)

3 - 0


3 - 0

3 - 1

3 - 0

3 - 0

3 - 0


3 - 0

2 - 3

3 - 0

3 - 0

3 - 0

CSU Brasov (CSU Bra)

0 - 3

0 - 3

0 - 3


0 - 3

0 - 3

0 - 3

0 - 3

CSU Stiinta Bucuresti (CSU Sti)

2 - 3


2 - 3

0 - 3

0 - 3

3 - 0

1 - 3

3 - 0

3 - 2

CSU UV Timisoara (CSU UV )

0 - 3

0 - 3

3 - 0

0 - 3

SCMU Craiova (SCMU Cr)

3 - 1


3 - 0

1 - 3

2 - 3

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0

CNM - FII 20/21

Campionatul National Div A1 Masculin Retur Faza II Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

SCMU Craiova

3

1

1

0

3

0

75

37

1

0

0

0

0

0

-

2,027

-

CS Arcada Galati

3

1

1

0

3

0

75

45

1

0

0

0

0

0

-

1,667

-

CS Dinamo Bucuresti

3

1

1

0

3

0

75

47

1

0

0

0

0

0

-

1,596

-

CSA Steaua Bucuresti

3

1

1

0

3

0

75

47

1

0

0

0

0

0

-

1,596

-

CS Stiinta Explorari Baia Mare

3

1

1

0

3

0

75

51

1

0

0

0

0

0

-

1,471

-

CSS CNE LAPI Dej SCM Zalau

3

2

1

1

3

3

120

127

1

0

0

0

0

1

1,00

0,945

-

CS "U" Cluj

2

1

1

0

3

2

108

106

0

0

1

0

0

0

1,50

1,019

-

CSU Stiinta Bucuresti

1

2

0

2

2

6

157

183

0

0

0

1

0

1

0,33

0,858

-

CS Unirea Dej

0

1

0

1

0

3

52

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,693

-

CSU UV Timisoara

0

2

0

2

0

6

94

150

0

0

0

0

0

2

0,00

0,627

-

CSU Brasov

0

1

0

1

0

3

37

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,493

-




Campionatul National Div A1 Masculin Retur Faza II Standing Results Breakdown

Results Breakdown

Campionatul National Div A1 Masculin Retur

Guest Team

CS "U"

CS Arca

CS Dina

CS Stii

CS Unir

CSA Ste

CSS CNE

CSU Bra

CSU Sti

CSU UV

SCMU Cr

Home Team

CS "U" Cluj (CS "U" )

CS Arcada Galati (CS Arca)

CS Dinamo Bucuresti (CS Dina)

CS Stiinta Explorari Baia Mare (CS Stii)

CS Unirea Dej (CS Unir)

CSA Steaua Bucuresti (CSA Ste)

CSS CNE LAPI Dej SCM Zalau (CSS CNE)

CSU Brasov (CSU Bra)

CSU Stiinta Bucuresti (CSU Sti)

CSU UV Timisoara (CSU UV )

SCMU Craiova (SCMU Cr)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Niels K.
(CS Arcada Galati)
MIDDLE B. 2  
MAGDAS P.T.
(CS Unirea Dej)
SPIKER 1  
Filip S.
(CS Arcada Galati)

SPIKER 2  
CURUIA-POP V.
(CS Unirea Dej)
MIDDLE B. 1  
NALOBIN A.
(CS Arcada Galati)
SETTER 1  
GEORGESCU A.N.
(SCMU Craiova)
LIBERO 1  
FERNANDEZ I.M.
(CS Unirea Dej)
  • LIBERO 2  
    KOSINSKI C.
    (CSU Stiinta Bucuresti)
  • SETTER 2  
    Igor J.
    (CS Arcada Galat)
  • MIDDLE B. 3  
    BARTHA B.
    (CS Unirea Dej)
  • MIDDLE B. 4  
    KOVACEVIC S.
    (SCMU Craiova)
  • OPPOSITE 2  
    LICA L.
    (SCMU Craiova)
  • SPIKER 3  
    MARELIC M.
    (SCMU Craiova)
  • SPIKER 4  
    MIHALESCU A.
    (CSS CNE LAPI Dej SCM Zalau)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Niels K.
(CS Arcada Galati)
MIDDLE B. 2  
MAGDAS P.T.
(CS Unirea Dej)
SPIKER 1  
Filip S.
(CS Arcada Galati)

SPIKER 2  
CURUIA-POP V.
(CS Unirea Dej)
MIDDLE B. 1  
NALOBIN A.
(CS Arcada Galati)
SETTER 1  
GEORGESCU A.N.
(SCMU Craiova)
LIBERO 1  
FERNANDEZ I.M.
(CS Unirea Dej)
LIBERO 2  
KOSINSKI C.
(CSU Stiinta Bucuresti)
SETTER 2  
Igor J.
(CS Arcada Galat)
MIDDLE B. 3  
BARTHA B.
(CS Unirea Dej)
SPIKER 3  
MARELIC M.
(SCMU Craiova)
MIDDLE B. 4  
KOVACEVIC S.
(SCMU Craiova)
SPIKER 4  
MIHALESCU A.
(CSS CNE LAPI Dej SCM Zalau)
OPPOSITE 2  
LICA L.
(SCMU Craiova)