Campionatul National Divizia A1 feminin


Cupa Romaniei feminin Cupa Romaniei Standing

best scorer(points / sets)

#1

IoanaBACIU 5,09(341/67)

#10

NinaKOCIC 4,88(405/83)

#14

JelenaALAJBEG 4,34(304/70)

#1

SaraKLISURA 4,34(425/98)

#13

MaevaORLE 4,1(123/30)

best server(serve ace / sets)

#19

DanielaStrajan 1(2/2)

#15

IuliaBRATU 0,75(3/4)

#16

Lorena RaisaCIOCIAN 0,56(14/25)

#14

AleksandraCirovic 0,56(25/45)

#1

SaraKLISURA 0,53(52/98)

best bloker(winning blocks / sets)

#11

TanjaSREDIC 1,09(105/96)

#2

MajaAleksic 1(69/69)

#5

Alida CarmenCIOROIANU 0,87(47/54)

#3

AnaOTASEVIC 0,85(73/86)

#15

SaraHutinski 0,83(10/12)

best scorer(points)

#10

NinaKOCIC 405

#1

IoanaBACIU 341

#14

JelenaALAJBEG 304

best server(serve ace)

#10

NinaKOCIC 39

best bloker(winning blocks)

#11

TanjaSREDIC 105

#3

AnaOTASEVIC 73

#2

MajaAleksic 69

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#1

Adriana-SorinaRAILEANU 64 %(202/314)

#6

MaretBALKESTEIN-GROTHUES 63 %(181/289)

#12

TeodoraPUSIC 62 %(93/149)

#7

Angelica-MariaPODINA 62 %(207/336)

#12

IvanaDINIC 59 %(356/600)

attack - excellent %attack point / all attacks

#3

NadjaNINKOVIC 55 %(123/225)

#5

Alida CarmenCIOROIANU 50 %(94/187)

#11

KaterinaZhidkova 48 %(103/214)

#1

AlexandraSOBO 48 %(92/193)

#3

IrynaTRUSHKINA 48 %(219/460)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
KOCIC N.
(CSM Lugoj)
MIDDLE B. 2  
SELIMOVIC E.
(CSU Belor Galati)
SPIKER 1  
KLISURA S.
(CSM Targoviste)

SPIKER 2  
CAZACU A.C.
(CS Stiinta Bacau)
MIDDLE B. 1  
SREDIC T.
(CSM Targoviste)
SETTER 1  
Kanami T.
(CSM Bucuresti)
LIBERO 1  
CIUCU A.
(CS Stiinta Bacau)
  • LIBERO 2  
    DELROS V.
    (CSM Volei Alba-Blaj)
  • SETTER 2  
    Cirovic A.
    (CSM Volei Alba-)
  • MIDDLE B. 3  
    KOOLHAAS N.N.
    (CSM Bucuresti)
  • MIDDLE B. 4  
    OTASEVIC A.
    (CS Stiinta Bacau)
  • OPPOSITE 2  
    BACIU I.
    (CSM Volei Alba-Blaj)
  • SPIKER 3  
    Newcombe S.
    (CSM Volei Alba-Blaj)
  • SPIKER 4  
    BALKESTEIN-GROTHUES M.
    (CSM Bucuresti)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
KOCIC N.
(CSM Lugoj)
MIDDLE B. 2  
SELIMOVIC E.
(CSU Belor Galati)
SPIKER 1  
KLISURA S.
(CSM Targoviste)

SPIKER 2  
CAZACU A.C.
(CS Stiinta Bacau)
MIDDLE B. 1  
SREDIC T.
(CSM Targoviste)
SETTER 1  
Kanami T.
(CSM Bucuresti)
LIBERO 1  
CIUCU A.
(CS Stiinta Bacau)
  • LIBERO 2  
    DELROS V.
    (CSM Volei Alba-Blaj)
  • SETTER 2  
    Cirovic A.
    (CSM Volei Alba-)
  • MIDDLE B. 3  
    KOOLHAAS N.N.
    (CSM Bucuresti)
  • MIDDLE B. 4  
    OTASEVIC A.
    (CS Stiinta Bacau)
  • OPPOSITE 2  
    BACIU I.
    (CSM Volei Alba-Blaj)
  • SPIKER 3  
    Newcombe S.
    (CSM Volei Alba-Blaj)
  • SPIKER 4  
    BALKESTEIN-GROTHUES M.
    (CSM Bucuresti)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
KOCIC N.
(CSM Lugoj)
MIDDLE B. 2  
SELIMOVIC E.
(CSU Belor Galati)
SPIKER 1  
KLISURA S.
(CSM Targoviste)

SPIKER 2  
CAZACU A.C.
(CS Stiinta Bacau)
MIDDLE B. 1  
SREDIC T.
(CSM Targoviste)
SETTER 1  
Kanami T.
(CSM Bucuresti)
LIBERO 1  
CIUCU A.
(CS Stiinta Bacau)
LIBERO 2  
DELROS V.
(CSM Volei Alba-Blaj)
SETTER 2  
Cirovic A.
(CSM Volei Alba-)
MIDDLE B. 3  
KOOLHAAS N.N.
(CSM Bucuresti)
SPIKER 3  
Newcombe S.
(CSM Volei Alba-Blaj)
MIDDLE B. 4  
OTASEVIC A.
(CS Stiinta Bacau)
SPIKER 4  
BALKESTEIN-GROTHUES M.
(CSM Bucuresti)
OPPOSITE 2  
BACIU I.
(CSM Volei Alba-Blaj)