Campionatul National Divizia A1 feminin


  • 16.02.2019 - 14:00

    CSM Bucuresti

    CS Dinamo Bucuresti

    3 - 0

    25/15  25/13  25/8

  • 16.02.2019 - 14:00

    CS "U" NTT Data Cluj

    CSM Targoviste

    0 - 3

    17/25  18/25  22/25

  • 16.02.2019 - 16:30

    CSU Belor Galati

    CSM Lugoj

    0 - 3

    21/25  12/25  17/25

  • 23.02.2019 - 12:30

    CSM Bucuresti

    CS "U" NTT Data Cluj

  • 23.02.2019 - 14:00

    CS Dinamo Bucuresti

    CSU Belor Galati

  • 24.02.2019 - 17:00

    CS Stiinta Bacau

    CSM Volei Alba-Blaj

    
16.02.2019 - 14:00

CSM Bucuresti

CS Dinamo Bucuresti

3 - 0

25/15  25/13  25/8

16.02.2019 - 14:00

CS "U" NTT Data Cluj

CSM Targoviste

0 - 3

17/25  18/25  22/25

16.02.2019 - 16:30

CSU Belor Galati

CSM Lugoj

0 - 3

21/25  12/25  17/25

23.02.2019 - 12:30

CSM Bucuresti

CS "U" NTT Data Cluj

23.02.2019 - 14:00

CS Dinamo Bucuresti

CSU Belor Galati

24.02.2019 - 17:00

CS Stiinta Bacau

CSM Volei Alba-Blaj

best scorer(points / sets)

#1

IoanaBACIU 5,68(125/22)

#10

NinaKOCIC 5,18(207/40)

#16

NadijaKODOLA 4,38(140/32)

#14

JelenaALAJBEG 4,18(46/11)

#13

MaevaORLE 4,1(123/30)

best server(serve ace / sets)

#19

DanielaStrajan 1(2/2)

#16

Lorena RaisaCIOCIAN 0,65(11/17)

#1

SaraKLISURA 0,55(21/38)

#13

NinaJAKIC 0,52(21/40)

#7

DubravkaDJURIC 0,5(9/18)

best bloker(winning blocks / sets)

#3

AnaOTASEVIC 1,06(36/34)

#11

TanjaSREDIC 1,03(38/37)

#5

Alida CarmenCIOROIANU 0,98(39/40)

#14

Roxana DaianaROMAN 0,94(34/36)

best scorer(points)

#10

NinaKOCIC 207

#17

AdinaSTANCIU 153

#16

NadijaKODOLA 140

#1

SaraKLISURA 127

best server(serve ace)

#13

NinaJAKIC 21

#10

NinaKOCIC 20

best bloker(winning blocks)

#11

TanjaSREDIC 38

#3

AnaOTASEVIC 36

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#17

ViktoriyaDELROS 75 %(21/28)

#6

MaretBALKESTEIN-GROTHUES 69 %(87/126)

#12

TeodoraPUSIC 67 %(29/43)

#7

Angelica-MariaPODINA 65 %(168/259)

#1

Adriana-SorinaRAILEANU 63 %(113/179)

attack - excellent %attack point / all attacks

#18

Nneka-ObiamakaONYEJEKWE 54 %(32/59)

#11

KaterinaZhidkova 51 %(44/86)

#12

GeorgianaFALES 51 %(64/126)

#15

TatsianaMARKEVICH 50 %(52/104)

#3

IrynaTRUSHKINA 50 %(82/164)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
KOCIC N.
(CSM Lugoj)
MIDDLE B. 2  
OTASEVIC A.
(CS Stiinta Bacau)
SPIKER 1  
CAZACU A.C.
(CS Stiinta Bacau)

SPIKER 2  
BALKESTEIN-GROTHUES M.
(CSM Bucuresti)
MIDDLE B. 1  
SREDIC T.
(CSM Targoviste)
SETTER 1  
Kanami T.
(CSM Bucuresti)
LIBERO 1  
DELROS V.
(CSM Volei Alba-Blaj)
  • LIBERO 2  
    PUSIC T.
    (CSM Targoviste)
  • SETTER 2  
    CIOCIAN L.R.
    (CSM Targoviste)
  • MIDDLE B. 3  
    JAKIC N.
    (CSM Lugoj)
  • MIDDLE B. 4  
    CIOROIANU A.C.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • OPPOSITE 2  
    BACIU I.
    (CSM Volei Alba-Blaj)
  • SPIKER 3  
    KLISURA S.
    (CSM Targoviste)
  • SPIKER 4  
    Newcombe S.
    (CSM Volei Alba-Blaj)

Standing

CNF - FI 18/19

  

Points

CSM Bucuresti

32

CSM Volei Alba-Blaj

30

CS Stiinta Bacau

21

CSM Targoviste

21

CSM Lugoj

14

CS Dinamo Bucuresti

13

ACS Agroland Timisoara

10

CS "U" NTT Data Cluj

9

CSU Belor Galati

0

ACS Penicilina Iasi

0

Standing

CNF - FI 18/19

Campionatul National Divizia A1 Feminin Faza I Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

CSM Bucuresti

32

12

11

1

33

5

909

666

10

0

1

0

0

1

6,60

1,365

-

CSM Volei Alba-Blaj

30

10

10

0

30

1

774

533

9

1

0

0

0

0

30,00

1,452

-

CS Stiinta Bacau

21

11

7

4

22

12

790

698

7

0

0

0

1

3

1,83

1,132

-

CSM Targoviste

21

11

7

4

23

14

804

731

6

0

1

1

0

3

1,64

1,100

-

CSM Lugoj

14

12

5

7

16

24

846

871

3

1

1

0

1

6

0,67

0,971

-

CS Dinamo Bucuresti

13

12

4

8

15

26

786

940

2

2

0

1

1

6

0,58

0,836

-

ACS Agroland Timisoara

10

8

3

5

12

16

609

616

2

1

0

1

1

3

0,75

0,989

-

CS "U" NTT Data Cluj

9

12

3

9

9

27

707

839

3

0

0

0

0

9

0,33

0,843

-

CSU Belor Galati

0

12

0

12

1

36

592

923

0

0

0

0

1

11

0,03

0,641

-

ACS Penicilina Iasi

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-




Campionatul National Divizia A1 Feminin Faza I Standing Results Breakdown

Results Breakdown

Campionatul National Divizia A1 Feminin

Guest Team

ACS Agr

ACS Pen

CS "U"

CS Dina

CS Stii

CSM Buc

CSM Lug

CSM Tar

CSM Vol

CSU Bel

Home Team

ACS Agroland Timisoara (ACS Agr)

3 - 0

0 - 3

2 - 3

0 - 3

ACS Penicilina Iasi (ACS Pen)

CS "U" NTT Data Cluj (CS "U" )

3 - 0

0 - 3

3 - 0

0 - 3

0 - 3

3 - 0

CS Dinamo Bucuresti (CS Dina)

3 - 1

3 - 0

0 - 3

0 - 3

3 - 0

2 - 3

CS Stiinta Bacau (CS Stii)

1 - 3

3 - 0

3 - 0

0 - 3

3 - 0

3 - 0

3 - 0

CSM Bucuresti (CSM Buc)

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0

0 - 3

3 - 0

CSM Lugoj (CSM Lug)

3 - 0

3 - 1

0 - 3

1 - 3

3 - 0

CSM Targoviste (CSM Tar)

3 - 0

3 - 0

2 - 3

3 - 0

3 - 0

CSM Volei Alba-Blaj (CSM Vol)

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0

CSU Belor Galati (CSU Bel)

0 - 3

1 - 3

0 - 3

0 - 3

0 - 3

0 - 3

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
KOCIC N.
(CSM Lugoj)
MIDDLE B. 2  
OTASEVIC A.
(CS Stiinta Bacau)
SPIKER 1  
CAZACU A.C.
(CS Stiinta Bacau)

SPIKER 2  
BALKESTEIN-GROTHUES M.
(CSM Bucuresti)
MIDDLE B. 1  
SREDIC T.
(CSM Targoviste)
SETTER 1  
Kanami T.
(CSM Bucuresti)
LIBERO 1  
DELROS V.
(CSM Volei Alba-Blaj)
  • LIBERO 2  
    PUSIC T.
    (CSM Targoviste)
  • SETTER 2  
    CIOCIAN L.R.
    (CSM Targoviste)
  • MIDDLE B. 3  
    JAKIC N.
    (CSM Lugoj)
  • MIDDLE B. 4  
    CIOROIANU A.C.
    (CS Dinamo Bucuresti)
  • OPPOSITE 2  
    BACIU I.
    (CSM Volei Alba-Blaj)
  • SPIKER 3  
    KLISURA S.
    (CSM Targoviste)
  • SPIKER 4  
    Newcombe S.
    (CSM Volei Alba-Blaj)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
KOCIC N.
(CSM Lugoj)
MIDDLE B. 2  
OTASEVIC A.
(CS Stiinta Bacau)
SPIKER 1  
CAZACU A.C.
(CS Stiinta Bacau)

SPIKER 2  
BALKESTEIN-GROTHUES M.
(CSM Bucuresti)
MIDDLE B. 1  
SREDIC T.
(CSM Targoviste)
SETTER 1  
Kanami T.
(CSM Bucuresti)
LIBERO 1  
DELROS V.
(CSM Volei Alba-Blaj)
LIBERO 2  
PUSIC T.
(CSM Targoviste)
SETTER 2  
CIOCIAN L.R.
(CSM Targoviste)
MIDDLE B. 3  
JAKIC N.
(CSM Lugoj)
SPIKER 3  
KLISURA S.
(CSM Targoviste)
MIDDLE B. 4  
CIOROIANU A.C.
(CS Dinamo Bucuresti)
SPIKER 4  
Newcombe S.
(CSM Volei Alba-Blaj)
OPPOSITE 2  
BACIU I.
(CSM Volei Alba-Blaj)