Campionatul National Divizia A1 masculin


  • 13.10.2018 - 17:00

    CSM Bucuresti

    CS Dinamo Bucuresti

    2 - 3

    27/25  25/22  18/25  22/25  13/15

  • 13.10.2018 - 17:30

    SCMU Craiova

    CS "U" Cluj

    3 - 1

    25/27  25/23  25/21  25/21

  • 13.10.2018 - 18:00

    CS Unirea Dej

    CSA Steaua Bucuresti

    2 - 3

    25/23  25/19  22/25  18/25  18/20

  • 13.10.2018 - 18:00

    CSM Campia Turzii

    CS Arcada Galati

    0 - 3

    14/25  11/25  23/25

  • 14.10.2018 - 18:00

    ACS Volei Municipal Zalau

    CS Stiinta Explorari Baia Mare

    3 - 0

    25/23  25/19  25/22

  • 17.10.2018 - 16:00

    VCM LPS Piatra Neamt

    CS Stiinta Explorari Baia Mare

    0 - 3

    17/25  27/27  21/21

  • 17.10.2018 - 17:00

    CSM Bucuresti

    SCMU Craiova

    3 - 0

    25/23  25/23  25/17

  • 17.10.2018 - 18:00

    CSM Campia Turzii

    CS Dinamo Bucuresti

    0 - 3

    21/25  17/25  28/30

  • 17.10.2018 - 18:00

    CS Unirea Dej

    CS "U" Cluj

    3 - 0

    25/16  25/14  25/20

  • 20.10.2018 - 16:00

    CS Stiinta Explorari Baia Mare

    VCM LPS Piatra Neamt

  • 20.10.2018 - 17:00

    SCMU Craiova

    ACS Volei Municipal Zalau

  • 20.10.2018 - 18:00

    CS "U" Cluj

    CS Dinamo Bucuresti

  • 20.10.2018 - 18:00

    CSM Campia Turzii

    CSM Bucuresti

  • 20.10.2018 - 18:00

    CSA Steaua Bucuresti

    CS Arcada Galati

    
13.10.2018 - 17:00

CSM Bucuresti

CS Dinamo Bucuresti

2 - 3

27/25  25/22  18/25  22/25  13/15

13.10.2018 - 17:30

SCMU Craiova

CS "U" Cluj

3 - 1

25/27  25/23  25/21  25/21

13.10.2018 - 18:00

CS Unirea Dej

CSA Steaua Bucuresti

2 - 3

25/23  25/19  22/25  18/25  18/20

13.10.2018 - 18:00

CSM Campia Turzii

CS Arcada Galati

0 - 3

14/25  11/25  23/25

14.10.2018 - 18:00

ACS Volei Municipal Zalau

CS Stiinta Explorari Baia Mare

3 - 0

25/23  25/19  25/22

17.10.2018 - 16:00

VCM LPS Piatra Neamt

CS Stiinta Explorari Baia Mare

0 - 3

17/25  27/27  21/21

17.10.2018 - 17:00

CSM Bucuresti

SCMU Craiova

3 - 0

25/23  25/23  25/17

17.10.2018 - 18:00

CSM Campia Turzii

CS Dinamo Bucuresti

0 - 3

21/25  17/25  28/30

17.10.2018 - 18:00

CS Unirea Dej

CS "U" Cluj

3 - 0

25/16  25/14  25/20

20.10.2018 - 16:00

CS Stiinta Explorari Baia Mare

VCM LPS Piatra Neamt

20.10.2018 - 17:00

SCMU Craiova

ACS Volei Municipal Zalau

20.10.2018 - 18:00

CS "U" Cluj

CS Dinamo Bucuresti

20.10.2018 - 18:00

CSM Campia Turzii

CSM Bucuresti

20.10.2018 - 18:00

CSA Steaua Bucuresti

CS Arcada Galati

best scorer(points / sets)

#12

JaniJELIAZKOV 5,5(11/2)

#11

GabrielCHERBELEATA 5,25(42/8)

#15

PaulANDERSON 5(15/3)

#6

RaicIVAN 5(15/3)

#7

Bogdan FlorinENE 4,4(22/5)

best server(serve ace / sets)

#11

AlexandarKULLO 1(1/1)

#11

VasileTALPA 1(3/3)

#2

BrendanSCHMIDT 1(8/8)

#7

MihaiCOASA 0,8(4/5)

#10

Serban-OnisorPASCAN 0,71(5/7)

best bloker(winning blocks / sets)

#8

MihaiGHEORGHITA 1,33(4/3)

#12

JaniJELIAZKOV 1(2/2)

#6

RaicIVAN 1(3/3)

#1

Manoah NatanSAVAN 1(3/3)

best server(serve ace)

#7

MihaiCOASA 4

#11

VasileTALPA 3

#11

MihaiTARTA 3

best bloker(winning blocks)

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#5

AndreiMIHALESCU 88 %(35/40)

#2

Vlad-AlexandruKANTOR 78 %(29/37)

#4

MilosTERZIC 73 %(8/11)

#15

PaulANDERSON 72 %(13/18)

#10

Serban-OnisorPASCAN 71 %(27/38)

attack - excellent %attack point / all attacks

#15

PaulANDERSON 92 %(11/12)

#8

MihaiGHEORGHITA 89 %(8/9)

#7

Rares IonutBALEAN 71 %(10/14)

#2

BrendanSCHMIDT 68 %(19/28)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
IVAN R.
(CS Arcada Galati)
MIDDLE B. 2  
GHEORGHITA M.
(ACS Volei Municipal Zalau)
SPIKER 1  
ANDERSON P.
(CS Arcada Galati)

SPIKER 2  
DIDORCIUC I.
(CS Dinamo Bucuresti)
MIDDLE B. 1  
SCHMIDT B.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 1  
PEREZ A.
(CS Arcada Galat)
LIBERO 1  
KANTOR V.
(CS Unirea Dej)
  • LIBERO 2  
    KROISS P.
    (ACS Volei Municipal Zalau)
  • SETTER 2  
    BARTHA C.A.
    (ACS Volei Munic)
  • MIDDLE B. 3  
    COASA M.
    (CS Unirea Dej)
  • MIDDLE B. 4  
    TALPA V.
    (CS Stiinta Explorari Baia Mare)
  • OPPOSITE 2  
    NEGREAN V.
    (CS "U" Cluj)
  • SPIKER 3  
    BALA M.I.
    (CSM Bucuresti)
  • SPIKER 4  
    PASCAN S.
    (CS "U" Cluj)

Standing

CNM - FI 18/19

  

Points

CS Arcada Galati

3

ACS Volei Municipal Zalau

3

SCMU Craiova

3

CS Dinamo Bucuresti

2

CSA Steaua Bucuresti

2

CS Unirea Dej

1

CSM Bucuresti

1

CS "U" Cluj

0

CS Stiinta Explorari Baia Mare

0

CSM Campia Turzii

0

LMV Tricolorul Ploiesti

0

VCM LPS Piatra Neamt

0

Standing

CNM - FI 18/19

  

Points

CS Arcada Galati

3

ACS Volei Municipal Zalau

3

SCMU Craiova

3

CS Dinamo Bucuresti

2

CSA Steaua Bucuresti

2

CS Unirea Dej

1

CSM Bucuresti

1

CS "U" Cluj

0

CS Stiinta Explorari Baia Mare

0

CSM Campia Turzii

0

LMV Tricolorul Ploiesti

0

VCM LPS Piatra Neamt

0

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
IVAN R.
(CS Arcada Galati)
MIDDLE B. 2  
GHEORGHITA M.
(ACS Volei Municipal Zalau)
SPIKER 1  
ANDERSON P.
(CS Arcada Galati)

SPIKER 2  
DIDORCIUC I.
(CS Dinamo Bucuresti)
MIDDLE B. 1  
SCHMIDT B.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 1  
PEREZ A.
(CS Arcada Galat)
LIBERO 1  
KANTOR V.
(CS Unirea Dej)
  • LIBERO 2  
    KROISS P.
    (ACS Volei Municipal Zalau)
  • SETTER 2  
    BARTHA C.A.
    (ACS Volei Munic)
  • MIDDLE B. 3  
    COASA M.
    (CS Unirea Dej)
  • MIDDLE B. 4  
    TALPA V.
    (CS Stiinta Explorari Baia Mare)
  • OPPOSITE 2  
    NEGREAN V.
    (CS "U" Cluj)
  • SPIKER 3  
    BALA M.I.
    (CSM Bucuresti)
  • SPIKER 4  
    PASCAN S.
    (CS "U" Cluj)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
IVAN R.
(CS Arcada Galati)
MIDDLE B. 2  
GHEORGHITA M.
(ACS Volei Municipal Zalau)
SPIKER 1  
ANDERSON P.
(CS Arcada Galati)

SPIKER 2  
DIDORCIUC I.
(CS Dinamo Bucuresti)
MIDDLE B. 1  
SCHMIDT B.
(CS Dinamo Bucuresti)
SETTER 1  
PEREZ A.
(CS Arcada Galat)
LIBERO 1  
KANTOR V.
(CS Unirea Dej)
LIBERO 2  
KROISS P.
(ACS Volei Municipal Zalau)
SETTER 2  
BARTHA C.A.
(ACS Volei Munic)
MIDDLE B. 3  
COASA M.
(CS Unirea Dej)
SPIKER 3  
BALA M.I.
(CSM Bucuresti)
MIDDLE B. 4  
TALPA V.
(CS Stiinta Explorari Baia Mare)
SPIKER 4  
PASCAN S.
(CS "U" Cluj)
OPPOSITE 2  
NEGREAN V.
(CS "U" Cluj)